Körfez

©Devadis 2021 | Tüm Hakları Saklıdır.

NELER YAPIYORUZ?

HİZMETLERİMİZ

İNLEY-ONLEY DOLGU

Seramik Veya Porselen Dolgular (İnley & Onley); Diş Çürükleri, Kanal Tedavisi Ya Da Travma Gibi Etkenlere Bağlı Olarak, Dişlerde Meydana Gelen Madde Kaybını, Sadece Dişin Eksik Olan Bölümlerini Tamamlayacak Şekilde Restore Eden Bir Dolgu Çeşididir.

GÜLÜŞ TASARIMI

Estetik Diş Hekimliği Denilince Akla Gelen İlk Kavramlardan Biri ”Gülüş Tasarımı”dır. Gülüş Tasarımı; Çeşitli Nedenlerle Estetik Açıdan Görünümü Bozulan Dişler Ve Diş Etlerinin Hastaların Yüz Şekilleri Ve Gereksinimleri De Göz Önünde Bulundurularak Olabildiğince Doğal Ve Güzel Bir Görünüme Kavuşturulması İşlemidir. 

E MAX KAPLAMA

Hastaların Hayallerindeki Beyaz Ve Doğal Görünümlü Dişlere Kavuşmasını Sağlayan Kapmalar İçin Özel Seramikler Kullanılmaktadır. Emax Kaplamalarda Güzelliği Ve Gücü Birleştiren Bir Seramik Kullanılmaktadır. Emax Kaplamalar Tamamen Seramikten Üretilmektedir. Bu Nedenle İçerisinde Herhangi Bir Metal Malzeme Bulunmamaktadır. Emax Diş Kaplaması Kişiye Doğal Bir Görünüm Kazandırmanın Yanı Sıra Uzun Ömürlü Bir Kullanım Sağlamaktadır. 

DİŞ PIRLANTASI

Yapay Taşlar Ya Da Pırlantalar, Gelişen Teknoloji İle Birlikte Diş Yüzeyinde Hiç Bir Aşındırma Yapılmadan Özel Bir Teknikle Diş Yüzeyine Yapıştırılırlar. Özel Yapıştırıcılar Kullanılarak İstenilen Dişin Yüzeyine Kısa Süren Bir Operasyon İle Yerleştirilirler.

ÇITÇITLI PROTEZ

Kişilerin Ağız İçinde Çok Fazla Diş Kaybı Bulunması Durumunda Sabit Protez Yapılamayacağından Çıtçıtlı Protez Tercih Edilir. Dişlere Gizli Yuvalar Yapılıp Ve Protezlerin Yuvalarda Tutunmasına Çıtçıtlı Protez Denir. Kişiye Özel Olarak Hazırlanır Ve Bu Sayede Oynama Gerçekleşmez. Temizliği Kolay Olmasından Kaynaklı Uzun Ömürlüdürler.

BİŞEKTOMİ

Yanak Estetiği Olarak Da Tanımlanabilen Bişektomi, Yüz Hatlarına Daha Keskin Bir Görünüm Kazandırmak İçin Yanak Yağlarının Alınmasıyla Yapılan Bir Estetik Operasyon Türüdür. Hollywood Yanağı Ve Bişektomi İç İçe Geçmiş Terimler Olarak Zaman Zaman Birbirinin Yerine Kullanılabilen İfadelerdir. Bişektomi Operasyonu Hollywood Yanak Estetiği Ameliyatlarının Bir Parçası Olarak Kabul Edilebilir.

ORTODONTİ

Dişlerin olması gerektiğinden farklı ve çapraşık olması durumunda bu sorunun düzeltilmesi için ağız, diş, ve kafa yapısını inceleyerek dişlerdeki çapraşık diş problemlerini düzeltip, kişinin istediği dişlere kavuşmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

İMPLANT

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez.

DİŞ BEYAZLATMA

Sağlıklı ve beyaz dişler, insanlar arasında estetik açıdan oldukça büyük önem taşıyan bir unsurdur. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemleri, son yıllarda diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan tedavilerdir.

PORSELEN KAPLAMA

Porselen diş kaplama yöntemi, adından da anlaşıldığı gibi, diş üzerine porselen malzemelerden üretilen kaplamaların uygulanmasına denmektedir. İnsanların diş rengi ve biçimine uygun olarak yapılan bu kişiye özel porselen dişler, çok yüksek kaliteye sahip malzemelerden üretilmektedir.

DİŞ ESTETİĞİ

Diş estetiği; dişlerin genel görünümünde sorun olması durumunda yapılan bir uygulama türüdür. Dişlerin aynı hizada olması, estetik görünmesi ve aynı zamanda sağlıklı diş yapısına sahip olmak için yaptırılan diş estetiği, hayatın her alanında emin gülüşlere sahip olmayı sağlamaktadır.

ZİRKONYUM KAPLAMA

Beyazlatma gibi metotlarla sonuca ulaşılamayan renkleşmelerde, kalıtsal yapı renkleşmelerin tedavisinde, ortodontik tedavinin tercih edilmediği diastema gibi ayrık veya az çapraşık, dönük dişlerde, ön grup implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini düzenlemekte kullanılabilir.

LAMİNE KAPLAMA

Latince yaprak demektir. Dişlerin kesilmeden sadece ön yüzlerinin 0.3-0.7 mm inceltilerek yapılan ve sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği yöntemdir. Bu inceltilen alana porselen diş laminalarının yapıştırılma işlemidir.

 

DİŞ BOTOX

Dişlerimizi taşımamıza yardımcı olan en büyük çene kasları olan masseter kaslarını kontrol altında alır. Botoks enjeksiyonun etkisi kalitesine göre ve kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber 3 – 4 ay ile 6 – 12 ay arasında değişiklik gösterir.

GÖMÜLÜ 20 YAŞ DİŞİ

20 yaş dişleri ağızda en sonda yer alan dişlerdir. Ulaşılması ve görülmesi zor olan bir bölgede olduklarından dolayı fırçalanması ve bakımı diğer dişlere göre daha zor olabilmektedir. Yetersiz fırçalamaya bağlı olarak 20 yaş dişleri kolayca çürüyerek ağrılara ve ağız kokusuna yol açmaktadır.

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ

Çocuk diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti, doğumdan itibaren daimi dişlenme tamamlanana kadar geçen süreçte bebek, çocuk ve genç erişkinlerin ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır.

KANAL TEDAVİSİ

Kanal tedavisi hastanın dişi uyuşturulurak yapılan bir tedavidir, bu yüzden ağrılı bir işlem değildir. Fakat bazı çok ağrılı veya enfeksiyonlu dişlerde uyuşma sorunu yaşanabilmektedir, bu durumda da gelişmiş uyuşturma yöntemleri kullanılarak diş uyuşturulabilmektedir.

KOMPOZİT DOLGU

Sağlıklı ve beyaz dişler, insanlar arasında estetik açıdan oldukça büyük önem taşıyan bir unsurdur. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemleri, son yıllarda diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan tedavilerdir.

ESTETİK DOLGU

Önceki yıllarda metal dolguların daha dayanıklı ve fonksiyonel olduğuna inanılmasına rağmen gelişen teknolojiyle birlikte malzeme içeriği sağlamlaştırılmış, metal dolgulardan çok daha uzun ömürlü, estetik ve sağlıklı bir yapıya geçilmiştir.

DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ

Diş taşı bir kere oluşup diş yüzeyine yerleştikten sonra ancak bir diş hekiminin müdahalesi ile uzaklaştırılabilir. Bu işleme diş taşı temizliği ya da detertraj adı verilmektedir. Diş taşı temizliği senede 2 kez rutin diş hekimi kontrolleriniz sırasında tekrarlanabilir.

YUMUŞAK DOKU CERRAHİSİ

Sinus lifting (sinus yükseltme, kaldırma) operasyonu; genellikle lokal anestezi altında, standart diş doktoru koltuğunda yapılan bir cerrahi müdahaledir. Sinus bölgesi istenilen seviyede kaldırılarak o bölgede ağız içerisinden açılan küçük bir pencere aracılığı ile ulaşılabilir hale getirilmektedir.