Sağlık Turizmi

Türkiye’de Dental Turizm
Türkiye, dental turizm açısından birçok ülkeye göre oldukça avantajlıdır. Türkiye’de uygulanan sağlık hizmetleri; turistler için daha uygun fiyata tedavi olabilme imkânı sağlar. Bunun dışında Türkiye, aynı zamanda tedavi olurken tatil yapmak için de oldukça ideal ve cazip bir ülkedir.

Sağlık Turizminde Türkiye’yi Neden Tercih Etmelisiniz?
• Dünyada en fazla uçuş noktasına erişim sağlayan THY gibi uluslararası bir havayoluna sahip olmamız.
• Türkiye’deki sağlık kurumlarının son teknolojik altyapıyla hizmet veriyor olması.
• Sağlık Kurumlarında çalışan personelin iyi eğitimli ve alanında ihtisas yapmış olması
• Ülkemizin uygun iklimi, tarihi ve turistik uygarlıklar merkezi olması.

Sağlık Turizminde Balıkesir’i Neden Tercih Etmelisiniz?
Diş tedavileri için ülkemize gelen hasta sayıları, başta Avrupa ülkelerinden olmak üzere, son yıllarda büyük artış göstermiştir. Bunun en önemli faktörü hasta memnuniyetidir. Yabancı hastaların tercih ettiği iller sıralamasında Balıkesir; iklim şartları, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel bir mirasa sahip olması, deniz ve kaplıcaları ile turistin hem sağlık turisti olarak tedavilerini gerçekleştirebilmesine hem de tatil deneyimini gerçekleştirmesine olanak sağlamaktadır. Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olan Edremit, Altınoluk, Güre ve Akçay mahalleleri ile yerli ve yabancı binlerce turistin ortak noktasıdır. Dünyanın ikinci en temiz bol oksijenli havası olarak kabul edilen Kaz Dağları Edremit sınırları içerisindedir. Kaz dağlarının muhteşem güzelliği ile tertemiz havada bol bol yürüyüşe çıkıp, doğanın tadına varabilirsiniz. Edremit’ e geldiğinizde zeytin ağaçları sizleri karşılar. Türkiye’nin en önemli zeytin merkezlerinden biri Edremit’tir. İlçe ekonomisi büyük ölçüde zeytinciliğe bağlıdır. Edremit Güre Termal kaplıcaları ülkemizin önde gelen sağlık turizmi merkezlerinden biridir. Birçok rahatsızlığın tedavisi için binlerce kişiyi ağırlayan kaplıcaların çevresinde konaklama imkanı bulunmaktadır. Akçay’ın en güzel kumsalı Altınkum Plajında yüzebilir, gün boyu denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Kliniğimizin hemen karşısında Akçay sahili vardır. Dilediğiniz zaman orada da denize girebilir, deniz havası eşliğinde çayınızı, kahvenizi içebilirsiniz. Ayvalık ilçesi; Yunanistan Midilli Adası ‘nın tam karşısında yer alır. İlçeye bağlı 22 tane ada bulunmaktadır. Bu adalardan en büyüğü Alibey Adası olarak bilinen Cunda Adası’dır. Gün batımını izleyeceğiniz en güzel yer Şeytan Sofrası’dır. Ayvalık ilçesinin kliniğimize uzaklığı 46 km’dir. Asos; Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alır. Asos’un en ünlü koyu Kadırga Koyu’dur. Cam gibi suyu ile Asos’ ta denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Asos’un kliniğimize uzaklığı 55 km’ dir. Böylelikle yaz, kış hem tatil yapabilmek hem de tedavileriniz için bizi tercih edebilirsiniz. Edremit’ te bulunan Kocaseyit Havalimanından her gün İstanbul aktarmalı olarak uçak seferleri bulunmaktadır. Havalimanının kliniğimize uzaklığı ise 15 km dir. Deva Diş olarak; Türkiye ‘ye diş tedavisi için gelmek isteyen sağlık turizmi kapsamında hizmet almak isteyen hastalarımızın tedavi öncesi ve sonrası sürecini konforlu bir hale dönüştürmek amacıyla; Güre’de Ramada otelle anlaşmamız vardır. Hastalarımıza konaklama hizmeti, ulaşım ve transfer hizmeti de sunmaktayız. Her aşamayı uluslararası standartlara uygun şekilde gerçekleştirmekteyiz.

22 yıllık tecrübemizle, Deva Diş Merkezi’miz ilk kurulduğu günden bugüne kadar ve bundan sonra da birincil önceliğimiz ‘’ hasta sağlığı ve memnuniyetidir’’ diyerek büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

Deva Diş Dental Turizm Prosedürlerimiz Nelerdir?
Sağlık turizmi kapsamında diş tedavisi için Deva Diş merkezimizi ziyaret etmek isteyen yabancı misafirlerimize ücretsiz ön tanı imkânı sunuyoruz.
Diş tedavisi görmek isteyen yurtdışında bulunan hastalarımızın varsa ellerindeki Panoramik X-Ray diş filmlerini WhatsApp Uygulaması (+90 546 268 0 434) üzerinden bize göndermeleri halinde ücretsiz ön tanı hizmetimizden faydalanmalarını sağlıyoruz.
Gönderilen X-Ray filminizi inceleyen hekimlerimiz sizin için en doğru ve hızlı tedavi planlamasını yaparak tatil deneyiminizi aksatmadan tedavilerinizi olmanızı sağlar.
Uluslararası hasta koordinatörümüz tarafından tarafınıza gönderilecek tedavi maliyeti, tedavi süresi planlaması veya isteğinize bağlı olarak uçak bileti konaklama ve transfer hizmetleri talebiniz doğrultusunda, bir dental seyahat planlaması belirlenerek sizin için en doğru tedavi aşamalarını belirleyeceğiz.
Tarafınızdan onaylanan tedavi planlaması ile dental yolculuğunuzun sorunsuz bir deneyime dönüşmesi için tüm hazırlıklar yapılacaktır.

Yabancı hastalarımıza sunduğumuz hizmetler:

• Ulaşım ve Konaklama
• Tedavi Planı
• Ödeme Planı
• Tüm ağız ve diş sağlığı tedavileri
• Tedavi sonrası kontroller ve takip

Dental Tedavi Prosedürlerimiz
• İletişim: Aşağıdaki form ile bizimle tedavi talebinizi ve iletişim bilgilerinizi paylaşın
• Planlama: Vermiş olduğunuz bilgiler ile tedavi ve tatil sürecinizi planlayalım.
• Tedavi Süreci : 7-10 gün
• Kontrol Süreci: Tedavi süreciniz bittikten sonra gitmeden önce son kontrolünüzü yaparak tedavinizin eksiksiz tamamlanması için tüm süreci gözden geçirelim.

Sağlık Turizmi İletişim